Інформація

Muscle Cars (від англ. М’язисті автомобілі, в транскрипції [mʌsəl] [ka: r]) – клас автомобілів, що існував в США в середині 1960- х – середині 1970-х років.

Shelby GT350 1968 року

Масл кар – це середньорозмірний автомобіль, спрямований на досягнення максимальних швидкісних характеристик, оснащений величезним двигуном типу V8 і продавався за доступною ціною.

Більшість з таких моделей були засновані на “звичайних”, тобто серійних моделях. Самі ці моделі в цілому не вважаються muscle cars, навіть якщо вони в стандарті мали великий V8. Якщо існувала “потужна” версія, то тільки вона мала право на приставку “muscle”, а не сама модель. Для прикладу можна взяти Chevrolet Chevelle, у якого тільки версія SS (Super Sport) могла називатися muscle car в тому розумінні, в якому його зазвичай ідентифікують. Найпопулярніші “м’язисті” представники – Dodge Charger і Dodge Challenger не виняток: лише R / T (Road & Track) версії цих автомобілів вважається muscle car.

Також часто до них відносять строго певні модифікації більших ( «повнорозмірних») і не великих, компактних моделей ( «поні -карів») тієї ж епохи. Схожі моделі випускалися і до, і після цього періоду, але до масл-карів їх не відносять.

Золота епоха маслкарів зародилася в першій половині 1960-х років, коли бензин був вкрай дешевим (близько 1 грн. / Л в перерахунку на сучасні гроші), екологічні рамки якщо не були відсутні повністю, то знаходилося в зародковому стані, державного регулювання в галузі забезпечення безпеки дорожнього руху і економічності транспортних засобів практично не було.

З кожним роком автомобілі ставали все більше і більше і забезпечувалися все більш і більш потужними двигунами. Якщо в кінці 1950-х років максимальна потужність встановлюваних на повнорозмірні (довжиною 5,3-5,8 м) седани двигунів була близько 200-300 к. с., то до кінця десятиліття були рідкістю і 400-500 к / с. (Наприклад, двигуни 426 HEMI, 440 Six Pack, ZL-1, L88), причому ці двигуни в серійному порядку ставилися не на спортивні суперкари, а на цілком звичайні, навіть сімейні автомобілі.

Прабатьком маслкарів вважається Pontiac Tempest GTO моделі 1964 року.

Pontiac Tempest GTO 1964 року

Спочатку ці автомобілі просто перероблялися заводським способом з найбільш звичайних автомобілів. Наприклад, Pontiac GTO в перший рік свого випуску був лише однією з комплектацій в модельному ряду Pontiac Tempest / GranPrix / Le Mans. У комплектацію входили: 325-сильний V8 робочим об’ємом близько 6,37 л, більш жорстка підвіска, чотириступінчаста механічна КПП замість трьохступінчатого варіатора, відмінний зовнішній хромований декор GTO, роздільні передні сидіння, консоль, тахометр, і так далі.

До кінця 1960-х років вони здобули власний характерний стиль. Машини саме цих років сьогодні в першу чергу і називають muscle car. Рисами їх стилю були кузов фастбек (з двома дверима седан або купе з дуже плавним або взагалі відсутнім переходом від другого обсягу до третього) або фасттоп (з продовженим назад дахом), боковина «Coca-Bottle», за формою нагадує пляшку «Кока-коли», агресивна решітка радіатора (часто глибоко втоплена в облицювання передка), інтегровані бампера, мінімум хромового декору, повітрозабірники і хромовані колісні диски.

Dodge Charger 1971 року

Заходом епохи маслкар прийнято вважати 1973-74 роки, коли в Америці пройшла паливна криза, і держава сильно посилила норми токсичності і безпеки, під які ніяк не можна було підрівняти ці потужні автомобілі. Нагадаю, з метою здешевлення, виробники не рідко ставили барабанні гальма, що негативно позначалося на безпеці, а середню витрату палива можна було порівнювати з вантажним автомобілем.

error: Content is protected !!